07-08.04. 2017 roku odbył się w Hufcu Łódź-Bałuty Turniej Technik Harcerskich. Pierwszego dnia od rana zmagały się między sobą drużyny harcerskie i starszoharcerskie. Zastępy zmagały się z praktycznymi zadaniami z harcerskiego życia takimi jak: korzystanie z mapy, nadawanie wiadomości, filtrowanie wody, gotowanie wody w papierowym kubku, ratowanie poszkodowanych. Trudno wszystko wymienić, ponieważ było aż 25 zadań do wykonania.

Wieczorem odbyła się druga część turnieju, w której wzięły udział parole wędrownicze. Tutaj gra miała inny charakter. Fabuła toczyła się wokoło wędrowniczej watry, której symbolika była ukryta wśród zagadek prowadzących przez ulice naszego miasta. Gra odbyła się dzięki współpracy z Mysterious room oraz Fundacji Zapiecek.

Drugi dzień turnieju był nastawiony na warsztaty inspirujące do dalszego poznawania świata. Zaplanowane zajęcia miały inspirować harcerzy do poznawania świata. Całość odbywała się na terenie zajezdni tramwajowej Brus dzięki uprzejmości działającego tam klubu. Harcerze mieli do wyboru następujące warsztaty:

  • Podstawy języka migowego (prowadząca Daria Woźniak)

  • Podstawy rozpalania ognisk (prowadzący przedstawiciel Fundacji SALIX)

  • Spotkanie z Polskim Związkiem Łowieckim ( Polski Związek Łowiecki – zarząd okręgowy w Łodzi)

  • Zbudujmy wyrzutnię ziemniaków ( prowadzący Jarosław Wykrota)

  • Sznureczkowa biżuteria (prowadząca Joanna Hasińska)

  • Światozmieniacze (prowadząca Monika Picz)

  • Historia tramwajowa (prowadzący Miłośnicy Starych Tramwajów)

Po inspirujących zajęciach harcerze zebrali się na apelu podsumowującym całość Turnieju Technik Harcerskich i rozdano nagrody dla najlepszych zastępów z sobotniej gry. I tak zakończyły się harcerskie zmagania i zaczęto odliczać do kolejnego spotkania już za rok.

Jeśli chcesz zobaczyć jak TTH prezentuje się na zdjęciach to zachęcamy do odwiedzenia galerii z imprezy: https://photos.google.com/share/AF1QipMI50syFxCGmuBZTQmvm7t8tdAMu2RAnFt890xUPU7eprKBczWAJhMgTkvzAiOVsA?key=VVpOeG40ZXBtcUp0UnBDeFRvNnNCb2JNaFNRS0RR

Natomiast poniżej znajduje się punktacja patroli które uczestniczyły w imprezie:

Punktacja_patroli

 

Kategorie: News