W dniach 10-11 czerwca 2017 gromady i drużyny naszego Hufca spotkały sie na LVII Zlazie, by podsumować rok harcerski. Pierwszego dnia (w sobotę) wszyscy uczestnicy mieli do pokonania trasy związane z historia scoutingu i harcerstwa. Gromady zuchowe startowały o godzinie 11 ze Zgierza i czekała na nie trasa licząca ok. 10 km. Harcerze natomiast wyruszali z Aleksandrowa Łódzkiego o godzinie 9:00, a ich trasa liczyła ok. 20 km.

Po południu drużynom udało się osiągnąć metę – ośrodek Hufca Zgierz w Grotnikach. Tam na wszystkich czekał obiad i chwila przerwy, by nabrać sił do kolejnych zadań: rozstawienia namiotów i przygotowania obozowiska. Następni wieczorem wszyscy razem usiedliśmy przy wspólnym ognisku tworzac ogromny krag. Wspomnieniom z ostatniego roku zbiórek i wyjazdów nie było końca. Po części oficjalnej ogniska duża część harcerzy pozostała by dalej śpiewać.

Drugiego dnia (niedziela) nastąpił dalszy ciąg wrażeń, czyli olimpiada sportowa. Nie obyło się bez siatkowki, przeciagania liny, gry w dwie flagi, rzutów do celu, toru przeszkód, skakania na megaskakance. Po takim wysiłku potrzebny był odpoczynek na grotnickiej plaży.

Kolejnym i ostatnim punktem programu Złazu był wspólny apel (na linii zbiórki około 100 harcerzy i zuchów), na którym wyróżniliśmy zwycięskie patrole:

W pionie gromad zuchowych:

Wyróżnienie: ŁGZ „Bystre Orlęta”

I miejsce: ŁGZ „Wesołe Ogniki”

W pionie drużyn harcerskich:

III miejsce: Patrol „Perełki Karolci” (917 ŁDH-ek i 417 ŁDH-ek)

II miejsce: Patrol „Dumne Nartniki” (917 ŁDH-rzy i PDSH przy SH Pegaz)

I miejsce: Patrol „Zapylacze” (71 ŁDH-ek i 171 ŁDH-rzy)
Poniżej kilka zdjęć ze Złazu 🙂
Opracowała: Olga Szczecińska
Kategorie: News

Powiązane Posty

Weź udział w konkursie koszulkowym

Zapraszamy harcerzy, instruktorów a także osoby niezrzeszone do udziału w konkursie na projekt koszulki Hufca. Do 30.11. można przesyłać swoje propozycje na wygląd koszulki. Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa, NAGRODY i warunków technicznych jakie musi spełnić Czytaj więcej…

Zostań wolontariuszem sztabu WOŚP Hufca Łódź-Bałuty!

Siema! Już po raz 3 nasz Hufiec organizuje sztab WOŚP. Dlatego ruszamy z rekrutacją! 🖋️ W tym roku dokonuje się jej samodzielnie. Jak? Wejdź na stronę https://wolontariusze.wosp.org.pl ️ Kliknij „zarejestruj się” i wybierz opcję zgodnie Czytaj więcej…

Zjazd Sprawozdawczy Hufca

Działając na podstawie § 49 ust. 5 Statutu ZHP oraz Ordynacji Wyborczej ZHP Komenda Hufca ZHP Łódź-Bałuty „Promienistych” zwołuje na dzień 18 listopada 2017 roku Zjazd Sprawozdawczy Hufca. Obrady Zjazdu Sprawozdawczego rozpoczną się o godz. Czytaj więcej…