W dniach 10-11 czerwca 2017 gromady i drużyny naszego Hufca spotkały sie na LVII Zlazie, by podsumować rok harcerski. Pierwszego dnia (w sobotę) wszyscy uczestnicy mieli do pokonania trasy związane z historia scoutingu i harcerstwa. Gromady zuchowe startowały o godzinie 11 ze Zgierza i czekała na nie trasa licząca ok. 10 km. Harcerze natomiast wyruszali z Aleksandrowa Łódzkiego o godzinie 9:00, a ich trasa liczyła ok. 20 km.

Po południu drużynom udało się osiągnąć metę – ośrodek Hufca Zgierz w Grotnikach. Tam na wszystkich czekał obiad i chwila przerwy, by nabrać sił do kolejnych zadań: rozstawienia namiotów i przygotowania obozowiska. Następni wieczorem wszyscy razem usiedliśmy przy wspólnym ognisku tworzac ogromny krag. Wspomnieniom z ostatniego roku zbiórek i wyjazdów nie było końca. Po części oficjalnej ogniska duża część harcerzy pozostała by dalej śpiewać.

Drugiego dnia (niedziela) nastąpił dalszy ciąg wrażeń, czyli olimpiada sportowa. Nie obyło się bez siatkowki, przeciagania liny, gry w dwie flagi, rzutów do celu, toru przeszkód, skakania na megaskakance. Po takim wysiłku potrzebny był odpoczynek na grotnickiej plaży.

Kolejnym i ostatnim punktem programu Złazu był wspólny apel (na linii zbiórki około 100 harcerzy i zuchów), na którym wyróżniliśmy zwycięskie patrole:

W pionie gromad zuchowych:

Wyróżnienie: ŁGZ „Bystre Orlęta”

I miejsce: ŁGZ „Wesołe Ogniki”

W pionie drużyn harcerskich:

III miejsce: Patrol „Perełki Karolci” (917 ŁDH-ek i 417 ŁDH-ek)

II miejsce: Patrol „Dumne Nartniki” (917 ŁDH-rzy i PDSH przy SH Pegaz)

I miejsce: Patrol „Zapylacze” (71 ŁDH-ek i 171 ŁDH-rzy)
Poniżej kilka zdjęć ze Złazu 🙂
Opracowała: Olga Szczecińska
Kategorie: News

Powiązane Posty

Wesprzyj „Promienistych” w Budżecie Obywatelskim

Zachęcamy do wsparcia dwóch projektów, które będą miały bezpośredni wpływ na działanie jednostek naszego Hufca Z wirtualu do realu – gry w terenie dla młodzieży KATEGORIA: Ponadosiedlowe NUMER: L0126 IDEA: Przeniesienie popularnych gier komputerowych w Czytaj więcej…

Rozpoczęcie roku harcerskiego

Serdecznie zapraszamy drużyny, instruktorów i naszych przyjaciół na rozpoczęcie roku harcerskiego 2017/2018 w naszym Hufcu, które odbędzie się 7.10.2017. Dla drużyn harcerskich i zuchowych przygotowano grę, która rozpocznie się o 9:30 (drużyny harcerskie) i 10:30 Czytaj więcej…

Harmonogram Hufca 2017/2018

Prezentujemy HARCOnoGRAm Hufca na rok 2017/2018 –> Harmonogram HŁ-B 2017-2018. Zachęcamy też do zapoznania się z Kalendarzem Wydarzeń Harcerskich 2017/2018