12 maja ruszyły zgłoszenia wstępne na Złaz Hufca! Już po raz 59 zuchy, harcerze i instruktorzy z Hufca Łódź-Bałuty spotkają się, podczas dwudniowego biwaku, by wspólnie zakończyć rok harcerski.

Miejscem tegorocznego imprezy jest Rogów i okolice. W dniach 8 i 9 czerwca gości nas będzie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Koszt podstawowy uczestnictwa w Złazie wynosi 40 zł, lecz na każdy patrol 1 osoba (patrolowy lub pełnoletni opiekun) ponosi obniżony koszt uczestnictwa (15 zł).

Na zgłoszenia wstępne jest czas do 21 maja (włącznie)!

Regulamin imprezy: Regulamin LIX Złazu Hufca Łódź-Bałuty „Harce 2.0.”

Słowo o Złazie

Złaz Hufca Łódź-Bałuty jest coroczną imprezą, podczas której w sobotnie przed- i popołudnie uczestnicy mają za zadanie dojść (po wytyczonych trasach) do miejsca docelowego, w którym odbywa się dalsza część Złazu, programowo nawiązująca do tematu trasy.

Harcerstwo od początku swojego istnienia stawiało sobie za zadanie wśród dzieci i młodzieży rozwijać m.in sprawność fizyczną, chęć i umiejętność życia
w poszanowaniu środowiska naturalnego. Uczyło pracy w grupie i budowało wspólnoty oraz przyjaźnie. Harcerstwo również ma za zadanie uczyć praktycznych umiejętności. Organizatorzy LIX Złazu „Harce 2.0.” uważają, że powyższe zadania nadal są aktualne w drugim stuleciu działania ZHP. Jednak czasy w jakich działają drużyny wymagają dostosowanie programu i form pracy do potrzeb i możliwości obecnych czasów. Gry terenowe nadal powinny być treścią harców, lecz nie zawsze muszą opierać się na mapie i kompasie. W czasach, gdy każdy harcerz ma komputer w kieszeni czasami wystarczy pokazać, co można z nim zrobić. Tegoroczny Złaz stawia sobie za zadanie wplecenie w tradycyjne harcerskie formy pracy nowych technologii.Kategorie: News